Tajemství léčebné síly rašeliny

Peloidy

představují zelený a hnědý organický poklad, který desítky tisíc let míchala a vytvářela příroda. Jedná se o sediment (kašovitou hmotu), který má v mnoha případech léčivý účinek při chronických onemocnění jako jsou nemoci pohybového ústrojí, reprodukčních orgánů, neurologická onemocnění, onemocnění kůže, celé řady civilizačních chorob nebo při rekonvalescenci a rehabilitaci po poúrazových stavech.

Hnědá rašelina

patří mezi peloidy a jako organická zemina (sediment) obsahuje velké množství minerálních a organických látek. Tyto látky, které vznikaly nedokonalým rozpadem rašeliništních rostlin za zvýšené vlhkosti a nedostatečného přístupu vzduchu v průběhu desítek tisíc let, dokáží na molekulární úrovni předávat tělu energii, a působit tak pozitivně na lidský organizmus. Zejména lipidy a huminové kyseliny v doprovodu pryskyřic a přírodních minerálů dodávají hnědé rašelině chemické vlastnosti, které mají na lidský organizmus prokazatelně léčebný dopad. Přítomné lipidy plní ochrannou a katalyzující reakci propouštění látek do organizmu. Nezávislé práce ve světě potvrdily, že tyto přírodní organické látky jsou pohlcovány tělem 16x efektivněji než látky syntetické a mají výraznější účinek na celý organizmus.

Zelená rašelina

patří mezi peloidy a jako organická zemina (sediment) obsahuje přírodní formy enzymů, huminové kyseliny, chlorofyl, fosfolipidy, tokoferol, karoten. Má velké antioxidační účinky a omezuje působení škodlivých volných radikálů na organizmus. Pokožku hydratuje a je prokázáno, že zvyšuje regeneraci buněk, obnovuje metabolizmus kůže a zpomaluje procesy stárnutí. Biologicky aktivní lipidy mají blahodárný vliv na pokožku a podporují pronikání účinných látek kůží. V experimentech byl prokázán obsah přírodních olejů jako je levandulový, ze santalového dřeva, semen kmínu a heřmánku.

Huminové kyseliny

jsou považovány za nejpříznivější přírodní léčiva, protože jsou souhrnem kdysi žijících organizmů, z velké části rostlin, rozložených přírodními procesy tlení, recyklace a očištěných miliónů druhů půdních mikroorganizmů. Vzniklé molekuly huminových kyselin jsou kondenzované do pevných míčků, které připomínají akumulátorové baterie nebo palivové buňky. Dodávají energii aktivním látkám a tyto pak celkově léčí a harmonizují biochemii lidského těla. Představují naše spojení se Zemí a její tajemnou schopností pomáhat udržovat lidské zdraví.

Dějiny koupání, balneologie

KOUPIT ROSENSPA 5+1 V ESHOPU PŘÍMO OD VÝROBCE

 

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz